Shop

Активен серум за лице со витамин Ц

Серум за лице со активни милиглобули на витамин Ц за побрза регенерација на кожата

2.430,00ден 2.060,00ден

Mnenja

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Активен серум за лице со витамин Ц”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Description, usage, ingredients

СО АКТИВНА ФУНКЦИЈА НА ВИТАМИНИТЕ Ц И Е

Витамин Ц Активен серум е активна нега која го спречува предвременото стареење на кожата и ја штити кожата од слободните радикали.

Иновативната состојка на серумот Active Face со витамин Ц се карактеризира со високи концентрации на витамин Ц во форма на L-аскорбинска киселина, која делува како моќен антиоксиданс и ефикасно ги неутрализира реактивните видови кислород (на пр. слободните радикали) произведени од различни клеточни метаболички процеси и штетни влијанија од околината (УВ зраци, озон, загаден воздух, пушење). Докажано е дека ја забрзува синтезата на колаген во клетките на кожата – фибропластите. Го смирува воспалителниот процес кој се јавува по изложување на УВ зраци. Покрај антиоксидантното дејство, витаминот Е исто така има способност да го инхибира разградувањето на колагенот во длабоките слоеви на кожата. Заедно со витаминот Ц, формира ефикасен комплекс за борба против слободните радикали.

ПРЕДНОСТИ НА АКТИВНИОТ ВИТАМИН Ц:

Активните состојки се комбинираат во мали гранули – милиглобули, кои се опкружени со непропустлив слој за заштита од влага и воздух. Предноста на оваа технологија е што гранулите ги задржуваат своите својства и ги ослободуваат активните состојки само кога се нанесуваат на кожата.

Витамин Ц Active серумот е без конзерванси, емулгатори, парабени и алкохол.

Поради својата немрсна и свилена структура, серумот Vitamin C Active овозможува полесно нанесување и подобра издржливост на шминката. Серумот е погоден за сите типови на кожа.

АКЦИЈА:
  • Обезбедува долготрајна хидратација.
  • Спречува предвремено стареење на кожата.
  • Го забрзува формирањето и го спречува разградувањето на колагенот во клетките на кожата.
  • Ја активира клеточната реставрација на епидермисот.
НАЧИН НА УПОТРЕБА:
  1. Нежно втријте го витаминот Ц Active на исчистената кожа еднаш или двапати дневно со кружни движења.
  2. Втријте го витаминот Ц Active во кожата додека не пукнат сите гранули.
  3. Доволно е едно притискање за нанесување на целото лице.
РЕЗУЛТАТИ:

Навлажнета и цврста кожа која е заштитена од штетните влијанија на околината.

Reviews